PIRMĀ PALĪDZĪBA ACS TRAUMAS GADĪJUMĀ

PIRMĀ PALĪDZĪBA ACS TRAUMAS GADĪJUMĀ

PIRMĀ PALĪDZĪBA ACS TRAUMAS GADĪJUMĀ

Ja dzīvnieks ir guvis acs traumu, tad pirmajās minūtēs iespējams novērot dzīvnieka izmainītu uzvedību – smilkstēšanu, kaukšanu. Neilgi pēc traumas dzīvnieks cenšas turēt acs plakstiņus aizvērtus vai bieži mirkšķina.
Lai gan klīniskās pazīmes pēc dažām stundām var samazināties un pat pazust, jo dzīvnieks vieglāk adaptējas un pierod pie sāpēm, tomēr acs traumas gadījumā nepieciešams tuvākajā laikā dzīvnieku izmeklēt oftalmoloģiski, jo pat iedūries dzelonis var novest pie neārstējama, sāpīga acs patoloģiska stāvokļa, kā rezultātā, iespējams, acs ābols būs jāizņem.

Pirmā palīdzība mājās:

Sagatavot tīrus, mitrus acs tamponus (vates salvetes)vai medicīniskās salvetes (izmērcētas novārītā atdzesētā ūdenī vai fizioloģiskā sāļu šķīdumā (0.9% NaCl)). Pēc iespējas ātrāk nogādāt dzīvnieku veterinārā klīnikā, kur dzīvnieku ir iespējams izmeklēt oftalmoloģiski. Nelietot acu ziedes!
Veterinārajā klīnikā pēc nepieciešamības tiks veikta acs radzenes, plakstiņu sašūšana, svešķermeņa izņemšana un tiks uzsākta atbilstošā terapija.

Menu